Behöver er reklam- eller företagsfilm ljudläggas med musik, ljudeffekter och röster? Då har du just hittat en partner som kan sin sak. Här erbjuder vi ett av världens mest imponerande arkiv av proffsröster, men även musikspår i alla genrer och ljudeffekter för alla tillfällen.

I filmsammanhang brukar man säga att 70 % av känslan förmedlas av ljudet. Men att skapa en ljudbild som känns äkta, där musik och ljudeffekter hörs tillräckligt starkt utan att dränka en varm och tydlig speaker, är långt från enkelt. Denna process kräver erfarna öron och skickliga ljudproducenter, för att inte tala om professionella studiokomponenter. Här på Widevox Sound Productions har vi det som krävs och ser till att allt ljud som lämnar våra studios med rätt nivåer, frekvenser och energivärde, oavsett media. För e-learning, spel och IVR-projekt erbjuder vi även processing och filindelning.
Välkommen att sitta med i någon av våra tio moderna studios i Stockholm, Göteborg, Linköping, Växjö och Helsingborg. Vi är redo att stå till tjänst.
1. Fill out the boxes below for a quick free quote.
2. We will personally reply with price, voice suggestions and their availability.
3. Then we take care of the recording, editing and mixing if you'd like. Fast and secure delivery!
Fill out the information to send you friend, client or colleague a link of your selected voices. The voices will be presented in a list, divided language per language. And you may also add a personal message.